Blakės

Blakės

Blakės yra vabzdžių grupė, turinti daugybę porūšių. Lietuvoje dažniausiai sutinkama patalinė blakė – tai 4-5 mm dydžio rusvos spalvos vabzdys. Patalinės blakės apsigyvena miegamuosiuose kambariuose – lovų čiužiniuose, už tapetų, elektros rozečių, grindjuosčių, tarp senų knygų, medinių konstrukcijų įtrūkimuose. Blakės dieną yra nepastebimos, pasirodo tik sutemus.

Kuo žalingos blakės?

Blakės minta žmonių kraujų – dažniausiai, siurbia kraują naktį, o žmogus, atsibudęs ryte, įkandimo vietoje pastebi stambų niežtintį gumbą. Po įkandimo kai kuriems žmonėms gali pasireikšti alerginė reakcija.

Kaip namuose atsiranda blakės?

Dažniausiai, blakės į namus yra tiesiog „atnešamos“ – patenka į butą kartu su lagamine pervežamais daiktais ar pirktais naudotais baldais. Lankantis blakėmis užkrėstose vietose, jos gali paprasčiausiai užropoti ant drabužių ir taip patekti į jūsų namus.

Kaip pastebėti pirmuosius blakių pėdsakus? Akivaizdus įrodymas – įkandimai, tačiau nelaukite, kol atsibusite sugelti. Rekomenduojama reguliariai apžiūrėti patalynę – blakes išduoda jų išmatos, t.y. mažos, tamsios dėmelės patalynėje, bei nemalonus, salsvas blakių sukeliamas kvapas.

Ką daryti, namuose užtikus blakes?

Blakių naikinimas – sudėtingas reikalas. Dauguma žmonių, pastebėję blakes, imasi virinti patalynę, valyti spintas, sandarinti įtrūkimus ir kt. Visi šie žingsniai yra teisingi, tačiau bėda tame, kad jie – nepakankami. Pastebėjus blakes, geriausia iškart kreiptis į kenkėjų kontrolės profesionalus, kurie parinks tinkamas priemones ir padės išspręsti problemą iš esmės.