Vorai

Vorai

Vorai yra nariuotakojų tipo bestuburiai, kurie rezga voratinklius ir maitinasi į juos patekusiais vabzdžiais. Tam tikra prasme vorai yra naudingi – jie naikina muses ir uodus, tačiau, ko gero, nerastume žmogaus, kuris džiaugtųsi pastebėjęs vorą savo namuose.

Kuo žalingi vorai?

Vorai žmogui yra nepavojingi, o voro įkandimas nekelia jokios grėsmės – tačiau psichologiniu ir estetiniu požiūriu, vorai yra itin nemalonūs. Nemažai žmonių, vos išvydę vorą, jaučia panišką baimę. Jūs juk nenorėtumėt, kad verslo partneriai, artimieji ar jūsų pačių vaikai imtų klykti iš baimės?

Kodėl vorai atsiranda namuose?

Dažniausiai, vorai namuose pasirodo rudenį – tuo metu, kai lauke atšąla, o vorai patraukia į žmonių būstus. Vorams patinka šiltos, tamsios, nuošalios vietos, kambarių kampai, vietos aplink langų rėmus, palangės, palėpės, sandėliukai ir kt., kur jie netrukdomi gali regzti tinklus.

Ką daryti, jei namuose pasirodė vorai?

Pirmiausia, būtina šalinti matomus voratinklius, užsandarinti langų bei durų plyšius bei pasirūpinti, kad į namus nepatektų vabzdžiai, kurie ir yra vorų mitybos šaltinis. Galima pasistengti atbaidyti vorus arbatmedžio ar citrusinių vaisių aliejų kvapais.

Nepavyksta atsikratyti vorų? Kreipkitės į specialistus!

Kenkėjų kontrolės specialistai padės įvertinti, kodėl vorai atsiranda, kaip patenka į būstą bei parinks tinkamiausias profilaktikos ir naikinimo priemones.