Deratizacija

Deratizacija – tai procesas, kurio metu užtikrinama, kad numatytoje teritorijoje nesiveistų, nesidaugintų ir nešmirinėtų graužikai.

Graužikų keliami pavojai

Žinote tą nemalonų jausmą, kurį sukelia aplink patalpoje šmirinėjanti pelė ar, dar blogiau, žiurkė? Žala, kurią daro graužikai, yra gerokai didesnė, nei išgąstis ir kitos nemalonios emocijos. Kuo dar pavojingi smulkūs graužikai?

Graužikai kelia pavojų jūsų sveikatai – jie platina tokias ligas, kaip leptospirozė, jersiniozė, listeriozė, pseudo tuberkuliozė, trichineliozė, tuliaremija, salmoneliozė, erkinis encefalitas, Laimo liga ir kt. Šiomis ligomis galima užsikrėsti tiesioginio kontakto metu (liečiant graužikus, jiems įkandus, kontaktuojant su graužikų šlapimu ar ekskrementais) arba netiesiogiai (per graužikų platinimas erkes ar blusas). Žiurkės pavojingos ir tuo, jog būdamos alkanos, gali užpulti vaiką ar net suaugusį. Žiurkės įkandimai – nemalonūs, skausmingi ir pavojingi, nes po įkandimo kyla rizika apsikrėsti jų pernešamomis ligomis.

Graužikai taip pat yra pavojus jūsų nuosavybei. Industrinės paskirties objektuose, graužikai dažnai pažeidžia elektros laidus, dėl to vėliau gali nesuveikti signalizacija arba kilti gaisras. Žemės ūkio paskirties objektuose, graužikai taip pat padaro daug žalos – jie sunaikina didžiulius kiekius grūdų, žiurkės, būdamos alkanos, gali pulti, sužaloti ar suėsti mažus viščiukus ar triušiukus, o per pašarus gali užkrėsti gyvulius ir naminius gyvūnus įvairiomis ligomis.

Deratizacija – daugiau nei spąstai

Deratizacija – tai priemonių kompleksas, skirtas apsaugoti jus ir jūsų turtą nuo graužikų sukeliamų problemų. Žmonėms labiausiai žinomos yra tokios graužikų naikinimo priemonės, kaip nuodai, vyliaus stotelės, lipnios juostos bei ultragarsinės atbaidymo priemonės.

Tačiau deratizacija – gerokai daugiau, nei keletas vienokio ar kitokio pobūdžio spąstų. Deratizacija – tai objekto analizė, perimetro nustatymas, būklės monitoringas ir dokumentacija, kenkėjų naikinimas ir svarbiausia, žinoma, profilaktika.

Kaip vyksta profesionaliai vykdoma deratizacija?

Pirmiausia, analizuojama pastato struktūra bei būklė ir įvertinamos kenkėjų fizinio patekimo į pastatą galimybės. Siekiama nustatyti vietas, pro kurias graužikai patenka į pastatą bei užkirsti jiems kelius. Toliau, stebima pastato sanitarinė būklė – nešvara yra pirminė sąlyga graužikams veistis, todėl svarbu kontroliuoti, kad būtų tinkamai vykdomas šiukšlių surinkimas, maisto atliekų šalinimas ir palaikoma švara.

Siekiant apsaugoti pastatą ar teritoriją nuo graužikų, sudaromas apsaugos perimetras. Šioje teritorijoje, vykdomas monitoringas ir stebima, ar nėra graužikų buvimo pėdsakų. Kai pastebimi pirmieji jų buvimo ženklai, atsižvelgiant į patalpų pobūdį, graužikų tipą ir jų gausumą, parenkamos tinkamiausios profilaktikos ir naikinimo priemonės.

Greta to, kenkėjų kontrolės specialistai konsultuoja darbuotojus, kaip nuo graužikų apsaugoti pastatus, įrengimus bei produkciją, taip pat rengia dokumentus, kurie yra reikalingi įvairių patikrinimų ar audito metu.

Patikėkite profesionalams

Graužikai dažniausiai veisiasi tose teritorijose, kur yra seni, netinkamai prižiūrimi pastatai, kur kaupiasi drėgmė, neužtikrinama švara. Graužikų kontrolė, naikinimas ir prevencija – sudėtingas procesas.

Patikėkite tai specialistams ir apsaugokite žmonių sveikatą bei įmonės turtą.