Erkės

Erkės

Erkės yra nedideli, 1- 5 mm dydžio, voragyvių grupės nariuotakojai. Erkės veisiasi miškuose, parkuose, soduose, sodybose ir kt., nubunda anksti pavasarį, maitinasi žmogaus arba gyvūnų krauju.

Kuo pavojingos erkės?

Erkės įkandimas neskausmingas ir netgi nepastebimas, tačiau pavojingas – įkandus erkei, egzistuoja tikimybė apsikrėsti įvairiomis erkių platinamomis ligomis, tokiomis kaip erkinis encefalitas, Laimo liga, anaplazmozė (erlichiozė), babeziozė, erkinė dėmėtoji šiltinė, Marselio karštligė, tuliaremija bei kt.

Kaip apsisaugoti nuo erkių?

Vykstant į gamtą, rekomenduojama dėvėti uždarus drabužius, vengti drėgnų, užžėlusių vietų, siūloma naudoti repelentus arba pasiskiepyti. Jei turite nuosavą sodą arba sodybą, būtina tinkamai prižiūrėti teritoriją – erkės mėgsta tamsias, drėgnas vietas, todėl stenkitės reguliariai pjauti žolę, genėti medžius, nepalikti apleistų krūmokšnių.

Kaip susikurti saugią nuo erkių aplinką?

Su profesionalų pagalba, erkių populiaciją galima išnaikinti praktiškai iki nulio. Erkės naikinamos cheminiu būdu, šiltuoju laiku. Jums tereikės pasirinkti nelietingą dieną, nupjauti žolę ir užtikrinti, kad bent parą po teritoriją nevaikščiotų žmonės ar naminiai gyvūnai. Cheminiai preparatai, naudojami erkėms naikinti, suyra per keletą dienų ir nepalieka jokio poveikio čia augantiems vaisiams bei daržovėms.

Jau po pirmojo naikinimo erkių sumažėja 95-98 proc. Erkės nėra judrios, ir pačios į jūsų sklypą nepatenka. Jei sodyba yra netoli miško, aplink yra apleistų sklypų, erkes gali pernešti migruojantys gyvūnai, todėl gali būti, kad po kurio laiko norėsite dezinsekciją pakartoti.