Musės

Musės

Musė – dvisparnis vabzdys, mėgstantis antisanitarines sąlygas. Musės sparčiai dauginasi ir nėra reiklios aplinkai. Musių rūšių yra daug – naminė musė, mėlynoji lavonmusė, pilkoji lavonmusė, drozofila, sparva, vamzdynų muselė, rudeninė musė ir kt.

Kuo pavojingos musės?

Musės žinomos kaip atgrasus, bjauriai zyziantis ir įkyriai ratus sukantis vabzdys. Tačiau musių daroma žala – kur kas didesnė. Musės perneša pavojingus mikro organizmus, bakterijas, kirmėlių kiaušinėlius ir platina daugybę žmogui bei gyvūnams pavojingų ligų, daugiausia virškinamojo trakto susirgimų. Dažnai žmonės suserga, kenčia nuo ligų, gydosi, tačiau pamiršta pasirūpinti saugia ir higieniška aplinka.

Kaip apsisaugoti nuo musių?

Jei pamatėte bent vieną musę, tikėtina, kad aplinkoje jų yra arti 20. Musės mėgsta antisanitarines sąlygas ir veisiasi ten, kur yra pūvančių produktų – gyvūnų liekanų, mėšlo, maisto produktų likučių, gendančių vaisių ir kt. Norite apsisaugoti nuo musių? Įsigykite sandariai uždaromas šiukšliadėžes, maistą laikykite uždengtą, o languose įsirenkite tinklelius. Netoli namų esantį kompostą laikykite uždengtą.

Kaip efektyviai atsikratyti musių?

Paprastos naminės priemonės, kaip lipnios gaudyklės, padeda, tačiau jei norite efektyvaus ir ilgalaikio sprendimo – kreipkitės į specialistus. Kenkėjų kontrolės profesionalai apžiūrės teritoriją, identifikuos problemiškas vietas, nustatys, kas pritraukia muses bei parinks tinkamiausias profilaktikos ir naikinimo priemones.