Ozonavimas

Kas yra ozonavimas? Ozonavimas yra patalpų oro valymas ozonu, naudojant specialų tam skirtą prietaisą. Ozonavimo metu ne tik sunaikinami mikrobai, virusai, bakterijos bei pelėsiai, bet ir pašalinami blogi kvapai.

Kaip veikia ozonavimas?

Ozonas susidaro iš deguonies, esančio ore, veikiant elektros iškrovai arba ultravioletiniams spinduliams. Žinote tą gaivą, kuri jaučiama po žaibo, griaustinio ir lietaus? Tai ir yra specifinis gaivus ozono kvapas. Be specifinio gaivaus kvapo, ozonas pasižymi dar ir tuo, jog yra chemiškai aktyvus – jis naikina žmogui pavojingus virusus, bakterijas, grybelius, įvairius mikro organizmus, chloro junginius, cheminio užterštumo pėdsakus. Būtent todėl, po žaibo ir griaustinio yra itin lengva kvėpuoti.

Kur naudojamas ozonavimas?

Ozonavimas naudojamas visų pirma ten, kur yra palankios sąlygos daugintis įvairiems mikro organizmams – baseinuose, skalbyklose, ligoninėse, ilgalaikiuose slaugos centruose ir kt. Ozonavimas padeda sunaikinti auksinį stafilokoką, choleros, vidurių šiltinės, dizenterijos ir daugybės kitų ligų sukėlėjus.

Ozonavimas dažnai naudojamas valant patalpas maisto pramonės įmonėse, gyvulininkystės ir žemės ūkio objektuose ir transporto įmonėse, dezinfekuojant žmonių, gyvulių ar aplinkos poveikiui jautrių medžiagų pervežimui skirtas priemones.

Ozonavimas taip pat naudojamas valant patalpas, kur nuolat yra didelė žmonių koncentracija, t.y. biurus, mokyklas, vaikų darželius, viešbučius ir kitas gyvenamąsias patalpas.

Kokia ozonavimo nauda?

Tiems, kas siekia palaikyti maksimalią švarą namuose, įmonėje arba biure, svarbu atsiminti – patys pavojingiausi nešvarumai yra būtent tie, kurie nematomi. Ozonavimas yra vienintelė priemonė, kuri sunaikina ne tik nešvarumus, bet ir nemalonius kvapus. Po ozonavimo, džiaugsitės ne tik higieniška aplinka, bet ir gaiviu kvapu.

Patikėkite rūpesčius profesionalams

Ozono generatorių galima įsigyti ir pačiam, tačiau ta yra alternatyva – galite išsikviesti aplinkos nukenksminimo specialistus būtent tada, kad reikia. Jie atliks savo darbą naudodamiesi profesionalia įranga, o jums nereikės investuoti į nemažai kainuojančią įrangą, kuri dar ir užima papildoma vietą patalpoje.