Vapsvos ir širšės

Vapsvos ir širšės

Vapsvos ir širšės – tai 14-30 mm vabzdžiai, sukantys lizdus iš medienos dalelių ir savo seilių, mintantys smulkesniais vabzdžiais, sula ir saldžiu maistu. Kaip atskirti vapsvą ir širšę? Vapsvos yra smulkesnės, juodos ir geltonos spalvos, širšės –stambesnės, juodos ir oranžinės spalvos.

Kuo pavojingos vapsvos ir širšės?

Vapsvos ir širšės yra fiziškai pavojingos žmogui – jų įgėlimai skausmingi ir kelia grėsmę alergiškiems žmonėms. Priešingai nei bitės, kurios po pirmo įgėlimo numiršta, vapsvos ir širšės gali gelti daugybę kartų, dar daugiau – suerzintos širšės gelia žmogų kolektyviai. Dauguma anti repelentų yra skirti atbaidyti uodus, o vapsvų ir širšių tiesiog neveikia.

Kodėl vapsvos ir širšės atsiranda jūsų namuose ar netoli namų?

Širšės ir vapsvos, pritrūkusios maisto gamtoje, artinasi link žmonių gyvenamos aplinkos, kur galima rasti ko nors saldaus – prisirpusių vaisių, uogų, maisto likučių. Joms patinka sodai, kavinių ir restoranų terasos, nors būna, kad susisuka lizdą ir tarp daugiabučio namo blokų.

Pastebėjote širšes bei vapsvas? Kreipkitės į specialistus.

Vapsvų ir širšių jokiu būdu nerekomenduojama naikinti patiems. Priešingai nei daugelis kitų vabzdžių, vapsvos ir širšės kelia realų pavojų žmonėms. Imantis mėgėjiškų priemonių, kyla rizika, kad vapsvas bei širšes suerzinsite ir jos ims dar agresyviau pulti žmones.

Geriausias būdas atsikratyti vapsvų ir širšių – iškart kreiptis į kenkėjų kontrolės specialistus.