Graužikų naikinimas

Pelės

Pelės yra 8-10 cm dydžio, su maždaug tokio pat ilgio uodega, sveria apie 20-25g. Lietuvoje gyvenančios pelės yra trijų rūšių: miškinės, naminės ir geltonkaklės lauko pelės. Kaip jas atskirti? Miškinės pelės kailiukas yra rusvai gelsvas, smėlio spalvos, naminės pelės kailiukas yra pilkas, o geltonkaklės lauko pelės – juodas su tipiniais geltonais dryžiais. Pelės minta javais, medžių sėklomis, vabzdžiais, lervomis, žmonių maistu.

Kuo pelės pavojingos?

Animaciniuose filmuose pelės atrodo kaip mieli personažai, tačiau realybė yra visai kitokia. Ne atsitiktinai, daugelis žmonių, išvydę pelę, instinktyviai pajunta pasibjaurėjimą ir išsigąsta – pelės perneša žmonėms pavojingas ligas, gali užkrėsti naminius gyvūnus, sunaikinti sandėliuose laikomą maistą. Pelių dantys auga visą gyvenimą, todėl joms būtina nuolat ką nors graužti – jos gali pažeisti elektros bei buitinių prietaisų laidus, pragraužti skyles sienose ir pateikti į kitas patalpas.

Kaip atpažinti, kad jūsų namuose apsigyveno pelės?

Išmokti atpažinti graužikų paliekamus pėdsakus – nesudėtinga. Pirmieji požymiai, rodantys, jog namie apsigyveno pelės – tai apgraužtos maisto atsargos, sugadinti laidai, skylės sienose, nuošaliose vietose iš popieriaus ar audinių likučių susukti lizdai, pelių paliekamos išmatos. Kaip atskirti pelių ir žiurkių išmatas? Pelių išmatos – nedidelės, tamsios, apvalios formos, žiurkių – pailgos, kūgio formos, apie 10-14 mm. Kas turi jautrią uoslę, gali pajusti pelių šlapimo kvapą – jis yra panašus į amoniako. Ir, žinoma, krebždesiai įvairiose namų vietose, ten, kur plika akimi nematote nieko – nemanykite, kad jums vaidenasi.

Ką daryti, jei namuose pastebėjote graužikų pėdsakų?

Spąstai su sūrio gabaliuku – pasenusi priemonė, tinkama nebent animaciniuose filmuose. Jei namuose arba biure įsiveisė pelės, kreipkitės į kenkėjų kontrolės specialistus, kurie išmano graužikų įpročius, žino jų silpnąsias vietas ir gali parinkti tinkamiausias profilaktikos bei naikinimo priemones.

Žiurkės

Lietuvoje sutinkamos juodoji ir pilkoji žiurkė. Labiausiai paplitusi rūšis – pilkosios žiurkės. Jų dydis siekia gerokai virš 20 cm, o svoris – net iki 0,5 kg. Juodosios žiurkės yra smulkesnės, jų dydis apie 20cm, svoris iki 200g, tačiau jos pastebimos gana retai.

Kuo žiurkės pavojingos?

Daugelis žmonių, pamatę žiurkę, instinktyviai jaučia baimę, ir tokia reakcija – ne be pagrindo. Žiurkės pavojingos dėl daugelio priežasčių – jos perneša ir platina daugelį pavojingų ligų, gali užkrėsti tiek žmogų, tiek gyvulius ir naminius gyvūnus, būdamos alkanos, gali pulti ir apkandžioti žmogų, taip pat kelia grėsmę jūsų nuosavybei – naikina maistą, pragraužia landas sienose, pažeidžia elektros ir buitinių prietaisų laidus.

Kaip atpažinti, kad jūsų namuose apsigyveno žiurkės?

Nelaukite, kol pastebėsite iš sandėliuko kampo į jūs spoksančias mažas gudrias akis. Apie žiurkių buvimą galima sužinoti ir kitais būdais – atkreipkite dėmesį, jei girdite krebždesius tose vietose, kur nesimato nei gyvūno, nei žmogaus, susirūpinkite, jei pastebite apgraužtus maisto produktus, apkandžiotus elektros laidus, skyles sienose ar grindyse. Nenuginčijami žiurkių pėdsakai – jų paliekamos išmatos arba šlapimas. Žiurkių šlapimas, kaip ir pelių, yra amoniako kvapo, o išmatos skiriasi – pelių išmatos smulkios ir apvalios, o žiurkių – kūgio formos, apie 10-14 mm ilgio.

Ką daryti, jei namuose pastebėjote žiurkių pėdsakų?

Žiurkės – protingos ir organizuotos, jos retai patenka į spąstus, atpažįsta ir atsimena maistą, sukeliantį neigiamas reakcijas, todėl nuodai dažnai būna neveiksmingi. Jei pastebėjote žiurkių pėdsakus, kreipkitės į profesionalius kenkėjų kontrolės specialistus – jie nustatys graužikų populiacijos dydį, judėjimo trajektorijas ir parinks tinkamiausias naikinimo bei profilaktikos priemones.

ką mes darome

Kaip tai veikia?

01

Skambutis konsultacijai

02

Kainos ir laiko suderinimas

03

Atliekame paslaugą

01

Kontaktų forma

Pateikite užklausą

Kontaktai

Susisiekite

Adresas

Lvovo g. 25, Vilnius
Kaunakiemio g. 1A, Kaunas
J. Janonio g. 27, Klaipėda
Aušros al. 66A, Šiauliai
Laisvės g. 2, Marijampolė
Santaikos 27, Alytus

Telefonas

+370 667 00111

El.paštas

info@dezinfekcijaplius.lt